בית אבות במרכז- כדאי לדעת

זה נכון שהקמנו משפחה משל עצמנו, יש לנו ילדים בהם אנו משקיעים את כל כולנו, זוגיות לשמור עליה אך בואו לא נשכח מי הביא אותנו לעולם הזה ונתן לנו במתנה את החיים שלנו. מי האכיל אותנו, דאג לנו בכל פעם שהרגשנו קצת לא טוב, מי שמר עלינו מהרוע שיש בעולם, הקנה לנו ערכים, עיצב את האופי שלנו ובעיקר היה שם בשבילנו בכל מצב בכל זמן.
אם אתם נמצאים כאן, כנראה שהגיע הזמן לדאוג לאחד או שניים מהוריכם, אלו שדאגו לכם על חייכם. עם הכניסה לגיל הפנסיה הגוף מתחיל לעבור לא מעט שינויים, יש כאלה שממשיכים לתפקד באופן עצמאי ורק מחפשים ביטחון ויחס, אחרים סובלים ממחלה או בעיה רפואית כזו או אחרת מה שמגביל אותם בצורה כזו או אחרת ויש גם מי שזקוק לעזרה צמודה. לכן כאשר בוחרים בית אבות במרכז פרט לאווירה, למיקום הגיאוגרפי ולתנאים של המקום יש עוד כמה דברים שחשוב מאוד לשים עליהם לב.

 

בית אבות במרכזהתאמה בין המקום למצב הרפואי

מאוד חשוב לוודא שבית האבות או בית דיור מוגן בו אתם מביעים עניין מספק מענה מלא לכל הצרכים הרפואיים של הוריכם. בין אם מדובר בשיקום אחרי ניתוח, מתן תרופות יומיומי, עזרה בביצוע פעולות של היומיום כמו מקלחת, הליכה, ישיבה, אכילה או כל דבר אחר מאוד חשוב לבחון את הנושא הזה לעומק.

 

בדקו את הנושא הכלכלי

יש קשישים שמגיע להם סבסוד חלקי או מלא מהמדינה ולכן לפני שאתם פותחים את הארנק, שווה לבחון את הנושא לעומק מול שירותי הרווחה.
פעילויות, תזונה ויחס אישי

לאחר שבדקתם את הנושא הרפואי  והכלכלי כדאי לשים לב לפרטים הקטנים שהם למעשה בעלי חשיבות גדולה. שאלו את עצמכם ואת הוריכם שאלות כמו איך האווירה של המקום, האם היא מתאימה למצב הנפשי שלהם, אילו פעילויות תרבותיות, ספורטיביות וחברתיות מציע המקום וכן גם האבזור של הדירה, התפריט שמציע בית האבות – אלו גם כן דברים ששווה לבחון אותם.

בית אבות במרכז