בית אבות סיעודי במרכז בהשוואה לדיור מוגן

לא כל בית דיור מוגן מכיל גם מחלקה סיעודית ולכן כאשר אנו מחפים בית אבות סיעודי במרכז הארץ הדבר החשוב ביותר הוא לבחון האם באמת המקום מספק את השירותים הרפואיים להם אנו או ההורים שלנו זקוקים. אדם סיעודי הוא אדם המוגדר על ידי המדינה ככזה הזקוק לסיוע בביצוע מגוון של פעולות באופן זמני, חלקי או מלא.למעשה, ההגדרה המדויקת של אדם סיעודי היא אדם אשר עקב מצב בריאותי לא יכול לבצע לבדו או שזקוק לסיוע במצבים הבאים:

  • לקום ולשכב
  • להתרחץ
  • להתלבש ולהתפשט
  • להתנייד לבד
  • לאכול ולשתות
  • לשלוט על סוגריו

אז מה ההבדל?

בעוד בית דיור מוגן במרכז בא לתת מענה בעיקר לקשישים עצמאיים המעוניינים להמשיך לקיים את אורח החיים הרגיל אך ברמת חיים גבוהה ובנוחות מקסימלית שכן המקום מציע מגוון רחב של פעילויות מכל התחומים, בית אבות סיעודי מספק בעיקר מענה שיקומי וטיפולי לאנשים שאינם מסוגלים לבצע את אותן פעולות בעצמן. לכן במידה והייתם מעוניינים לשלב בין השניים כלומר מצד אחד לספק להוריכם מקום איכותי באווירה תומכת, צוות מסור בו יוכלו להשתקם שכן מצבם הסיעודי לפי צפי רפואי איננו קבוע, כן ניתן יהיה לעשות זאת בבית דיור מוגן המציע מחלקה סיעודית. חשוב להבין כי היום יש בתי דיור מוגן במרכז המציעים גם מחלקות סיעודיות ברמת טיפול גבוהה לתשושים, תשושים חלקית או לעצמאיים שמא מצבם הרפואי ידרדר בעתיד. לעומת זאת, אם אתם מחפשים מקום שיטפל במצבו הרפואי של יקירכם אך אין לכם את האפשרות הכלכלית לשלב בין השניים, בית אבות סיעוד במרכז זו האופציה הטובה יותר עבורכם ועבור יקירכם.

 

טרם אתם בוחרים את המקום בין אם מדובר בדיור מוגן או בית אבות סיעודי במרכז , יש לבדוק את אפשרויות המימון העומדות ברשותכם, לבחון האם המקום מחזיק ברישיון של משרד הבריאות וכי הוא נותן מענה לכל הצרכים הרפואיים, פזיולוגיים והתעסוקתיים של יקירכם. ניתן לעשות השוואה אינטרנטית בין המקומות השונים הפזורים בכל רחבי הארץ ורק אז לגשת ולבחון אותם מקרוב.בית אבות סיעודי במרכז