דיור מוגן במרכז – כל היתרונות

בשלוש השנים האחרונות עלה הביקוש לדיור מוגן במרכז בכשליש בקרב קשישים שהגיעו לגיל הפנסיה. ממוצע הגילאים עומד איפשהוא בין 65-80 וזו כמובן התוצאה הישירה של העלייה הניכרת בתוחלת החיים. אז מהן הסיבות שכדאי לנו לחשוב כבר עכשיו כשאנו עוד חזקים, יפים וצעירים על גיל הפנסיה ומדוע כדאי לעשות הכל כדי שההורים שלנו, אלה שגידלו אותנו כל השנים ודאגו לכל מה שהיינו צריכים יגיעו למקום כמו בית דיור מוגן.  1. כל השירותים תחת קורת גג אחת – אז כידוע לכל, ככל שאנו מתקדמים עם הגיל, פחות קל לנו לעשות את הפעולות של היומיום. פחות קל לגשת לבית המרקחת, לעמוד בתור לרופא, ללכת לסופר, לצלצל לחשמלאי, להתקלח, בקיצור הכל נעשה פחות גמיש ונוח. בבית דיור מוגן במרכז יש את כל השירותים תחת קורת גג אחת החל מטיפולים רפואיים בהתאמה אישית למצב הפיזיולוגי שלנו, דרך שירותי כביסה, בית מרקחת, אחות 24 שעות לצד מגוון של פעילויות ועד לכל הציוד הנדרש לנו בתוך הדירה בכדי להקל עלינו כמה שניתן. יש גם טיפולי פיזיותרפיה, מחלקות שיקומיות ועוד.
  2. חיי חברה עשירים- כאמור בבית דיור מוגן במרכז בין אם בתל אביב, הרצליה, רמת גן או גבעתיים יש מגוון עצום של פעילויות לגיל הפנסיה. חוגים ספורטיביים כמו פלדנקרייז, יוגה, פילטיס, חדר כושר, בריכת שחייה… בנוסף יש גם פעילויות העשרה כמו הרצאות בתחומים שונים: היסטוריה, תרבות, גיאוגרפיה, סיורים ברחבי הארץ ועוד כל מיני חוגים כמו מוזיקה, ציור, ברידג’ ועוד. בבית דיור מוגן במרכז לא משעמם לרגע- מצד אחד יש את השקט והשלווה אותם אנו מחפשים בגיל הזה ומצד שני חיי חברה פעילים.
  3. תזונה מאוזנת ובריאה- יש חשיבות ניכרת לתזונה בגיל הזה ולקשר בין המצב הרפואי והפיזיולוגי בו אנו נמצאים לבין המזון אותו אנו צורכים. בבית דיור מוגן במרכז מקפידים להתאים את התפריט בהתאם לאותו מצב ונמנעים משימוש ברכיבים המזיקים לגוף. הדגש הוא על תפריט עשיר, מזין, בריא המאפשר לשמור על גוף מאוזן ולחזק את המערכות השונות.דיור מוגן במרכז