שבת , אפריל 20 2024

דיור מוגן – כל המידע

דיור מוגן

מה זה דיור מוגן?

דיור מוגן זהו מרכז תומך ומוגן לשיכון קשישים, שמיועד בעיקר לקשישים המתפקדים באופן עצמאי שמעוניינים לחיות בדירות מוגנות בחברת בני גילן וליהנות במקביל משאר הטבות ושירותים המגוונים, שמציע דיור זה.

זקוק למידע והכוונה בנוגע לדיור מוגן? נציגנו הנם מומחים בכל הנושאים הקשורים לגיל השלישי וישמחו לסייע לך בכל דרך ולענות על כל שאלה. התקשר עכשיו 072-2776-555 או השאר פרטים בטופס באתר ונשמח לסייע בידך תוך כמה שעות. כי להורים שלנו מגיע הטוב ביותר. (השירות ניתן חינם וללא התחייבות)
דיור מוגן יוקרתי

דיור מוגן מחירים

מחירי דיור מוגן הנו נושא אשר מעסיק את רוב הקשישים או את בניהם… כיום, ישנם קשישים אשר קשה להם מאוד לעמוד במחירים של הדיורים המוגנים, אין להם הכנסה גבוהה או שאינם מקבלים קצבת פנסיה גבוהה. לכן חשוב לדעת כי ישנם חוקים, עמותות ועוד.. אשר יעזרו לקשיש לבחור דיור מוגן במחירים אטרקטיביים ונוחים. במידה והנכם רוצים מידע נוסף ובחינם, אתם תמיד יכולים ליצור קשר נציגנו יעמדו לרשותכם בכל שעה ובקשה!

מחירי דיור מוגן לאזרח הקשיש, נעים בהתאם למצבו הכלכלי של האזרח הוותיק. כל מוסד של דיור מוגן מחויב להראות מסמך ללקוח שנקרא "מסמך גילוי" שבו הוא מפרט את כל התנאים והשירותים הנלווים שהאזרח הוותיק יקבל בעת שהותו במקום לרבות המחיר שיכול לנוע מ 3,500 ₪ לחודש- עד 15000 ₪ ומעלה בהתאם למיקום הדיור מוגן בארץ ורמת החיים שהוא מציע.

חוק דיור מוגן

חוק הדיור מוגן עבר בכנסת בשנת 2012, זהו חוק שבא לחייב את כל בתי הדיור מוגן להחזיק ברשותם רישיון תקף שנותן להם אשרה להחזקת בתי דיור מוגן . בנוסף חוק זה מאגד בתוכו את כל התנאים ,השירותים וכללי התחזוקה שניתנים בדיור מוגן.

דיור מוגן יוקרתי

דיור מוגן יוקרתי\בית אבות פרטי- זהו  מוסד הנבנה על ידי אדם או חברה פרטיים, ומיועדים לקשישים בעלי יכולות כלכליות גבוהות. השירותים הניתנים בדיור מוגן הם ברמה גבוהה משירותים בבית  דיור מוגן רגיל, בין השירותים המוצעים ניתן למצוא: חדרי אוכל ברמה גבוהה מנות גורמה וכד' ,מרפאה ,גינות נוי מטופחות, בריכה ספא, הרצאות טיפוח ותזונה וכו'

קריטריונים לקבלת רישיון לדיור מוגן

קבלת רישיון להחזקת דיור מוגן מותנית בעמידה בכל הכללים והקריטריונים להחזקת דיור זה, כגון:

 1. רישיון על זכויות הדיור המוגן בקרקע שעליו הוא בנוי.
 2. בדיקה שאין למפעיל הדיור הרשעות פליליות קודמות שפוסלות אותו מלהפעיל דיור זה.
 3. קבלת הרישיון תלויה בהחזקת תעודות של הסמכה והכשרה מקצועית שנדרשת מצוות העובדים וממנהל הבית.
 4. במידה וישנם עלויות נוספות בהוצאות התפעול השוטף של הבית, מותר לבעל הבית להעלות בהתאם למדד אך הרישיון אוסר עליו להעלות מהשיעור המרבי שנקבע בהסכם בינו לבין הדייר.
 5. במקרים של עזיבה על הדיור מוגן מוטל להשיב את כספי הפיקדון שהדייר דורש עם עזיבתו גובה הפיקדון יוצמד אך ורק למדד המחירים לצרכן.(ללא מנגנוני ההצמדה כלשהם)
 6. אדם שמפעיל של בית דיור מוגן חייב למסור לפונה אליו, לפני התהליך של חתימה על חוזה, "מסמך גילוי" שיכלול בתוכו את כל התנאים העיקריים והשירותים לדוג': שירותים רפואיים –אחות ,רופא וכו' , הכלולים בהתקשרות עם מפעיל בית הדיור מוגן. והמחיר שכרוך בעבור זה,. וכך הפונה יכול לעשות השוואה הוגנת בינו לבין מספקי דיור מוגן אחרים ולעשות החלטה בהסתמך על המחיר והשירותים הניתנים במקום.
 7. מסמך גילוי שיכלול בתוכו:
  1. תנאים וכללי המקום בדיור המוגן
  2. שטחים ציבוריים בשטח הדיור המוגן
  3. מחלקות הקיימות במקום :מחלקה סיעודית וכו'
  4. כספי פיקדון ופירוט התשלומים לדיור המוגן.
 8. סיכום תנאי הפעלת ייפוי כוח- מסירת מידע אישי על הקשיש לבני משפחתו ,וקבלת החלטות עבורו בתנאים מסוימים.

קריטריונים אלו נועדו להבטיח את זכויותיו של השוהה בדיור מוגן וקבלת השירות המגיע לו, קבלת הרישיון מותנית בעמידה בכל התנאים, הרישיון תקף לארבע שנים בלבד שלאחריו המפעיל יצטרך לגשת לקבלת רישיון חדש, כמו כן מפעיל בית דיור מוגן שאינו עומד בקריטריונים הנ"ל רישיונו ,יילקח והוא אינו יורשה להפעיל בית דיור מוגן.