יום ראשון , מאי 19 2024

קוד משרד הבריאות – המדריך המלא 2024

כולם חושבים כי חיפוש בתי אבות או דיור מוגן הוא ארוך, מייגע וכרוך בהמון הוצאות, אך אינם יודעים כי ישנה דרך להקל על הוצאות והליכים אלה בתהליך פשוט הנקרא "קבלת קוד משרד הבריאות" או לפעמים נקרא גם "השתתפות באשפוז סיעודי". הגעתם לרגע בו החלטתם לחפש עבורכם או עבור ההורים בית אבות, ושמעתם את המונח "קוד משרד הבריאות" ושהוא יכול להקל בהוצאות הכספיות המרובות.

צרו קשר לייעוץ ללא עלות
בנושא קוד משרד הבריאות לבתי אבות >>
072-2776-555

או הזינו פרטיך ואנחנו נחזור אליך בתוך זמן קצר מאוד: 👇
  מהו קוד משרד הבריאות? איך מוציאים אותו? ומה התהליך?

  קוד משרד הבריאות הנו מסמך מיוחד אשר מקבלים אותו ממשרד הבריאות אשר בעזרתו תוכל לקבל מימון חלקי או מימון מלא בין אם הקשיש זקוק לבית אבות סיעודי, או בית אבות לתשושי נפש או לתשושים בלבד.

  ישנם הרבה אנשים שבמהלך חיפוש בית אבות מתאים לבן\ת זוגם או להוריהם, נתקלים בקשיים מרובים, כל זאת בעיקר מכיון שאין ברשותם או ברשות ילדיהם את היכולת, והאפשרות הכספית הגדולה שכרוכה בהרשמה ומימון של בית אבות באופן עצמאי.

  במקרים אלו משרד הבריאות נותן אופציה של עזרה במימון של בית אבות, העזרה מותנית בעמידה בקריטריונים שונים, וניתנת על ידי קבלת "קוד ממשרד הבריאות".

  מעוניינים בבדיקת זכאות בקוד משרד הבריאות חינם? נמצאים בתהליך קבלת קוד משרד הבריאות או בתהליך בטרום קוד? מעוניינים בעזרה בכל תהליך מילוי הטפסים ללא עלות? יש לכם שאלות? צור עכשיו קשר ונוכל לעזור לך בחינם (לגולשי גלי צדק בלבד!) בכל המידע הנחוץ כדי שתוכלו להיות עם ראש שקט ולקבל את מלוא זכויותיך ולהיות בראש שקט.

  צור בטלפון (הקלק על המספר אם אתה דרך הנייד) >> 072-2776-555

  או הזן פרטיך ואנחנו נחזור אליך בתוך זמן קצר מאוד: 👇
   קריטריונים לקבלת קוד אשפוז סיעודי:

   1. הקשיש מוגדר סיעודי\תשוש נפש ע"י ועדה של משרד הבריאות.
   2. קיים מקום פנוי לקבל אותו קשיש לאשפוז סיעודי.
   3. חתימה על הטפסים ועמידה בכל התחייבות הכספיות הנדרשות של הקשיש ובני משפחתו מול בית האבות
   4. מותנה באישור של משרד הבריאות

   קוד משרד הבריאות השתתפות עצמית

   משרד הבריאות מתוקף תפקידו מסייע במימון, ומשלים את דמי השתתפות למחיר של קוד. אך במקרים שבהם ההכנסות גבוהות מ 9,500 ₪ חשוב לדעת שהקוד יהיה מלווה, בהשתתפות עצמית גבוהה. אך למרות זאת ישנם רבים שמעוניינים בקבלת קוד זה, אפילו בהשתתפות עצמית מלאה מפני שקוד זה מעניק להם, הגנה משמעותית מפני עליית מחירים עתידית כמו כן הוא מאפשר להם להיכנס לבתי אבות, שחורגים מיכולתם הכלכלית  בהרשמה עצמית.

   תהליך הגשת קוד ממשרד הבריאות

   קוד משרד הבריאותעל הקשיש או בני משפחתו לפנות על משרד הבריאות בצרות מסמכים מתאימים ,ולהגיש בקשה לקבל קוד. הגשה ואישור של בקשה זו לוקחת בערך כשלושה חודשים לכן על הקשיש או בני משפחתו לבדוק שישנו שיתוף פעולה בין כל הגורמים שמטפלים בתיק, כמו כן בדיקה של מסמכים רפואיים ומסמכים נלווים כדי למנוע עיכובים מיותרים.

   להלן השלבים באופן כרונולוגי

   שלב 1: הגשת מסמכים ראשונים

   שלב 2: סיווג המועמד לאשפוז

   שלב 3: חישוב גובה ההשתתפות

   שלב 4: הגשת מסמכים לחישוב ההשתתפות

   שלב 5: בחירת מוסד לאשפוז

   שלב 6: קבלת ה"קוד" ואופן התשלום

   שלב 7: אשפוז סיעודי

   ממוצע הזמן שלוקח לקבל את הקוד הנו 3 חודשים ואף יותר, תלוי בטפסולוגיה ותלוי במועמד ובמבחנים השונים. חשוב מאוד לקחת איש מקצוע שמבין את רזי הבדיקות ויודע את התהליכים על בורים, במידה ואתם צריכים עזרה אנו יותר מנשמח להיות לכם לעזר ולקצת את התהליכים ולחסוך מאות ואף אלפי שקלים בחודש

   המסמכים הנדרשים לקבלת הקוד

   1. שאלון מידע רפואי שמרכז את מצבו של הקשיש חתום בידי רופא או אחות
   2. תצלום ת.ז+ ספח
   3. סיכומי מחלה טפסים רפואיים מהשנה האחרונה.
   4. מכתב שמפרט את מצבו שנכתב על ידי עובד סוציאלי או פסיכוגריאטר

   ועדה רפאית מסכמת

   לאחר הגשת המסמכים ואישורם, נערכת ועדה רפואית מקצועית שתפקידה לבדוק את מצבו הרפואי או הנפשי של הקשיש. הועדה הרפואית מתקיימת פעם בשבועיים לבדיקה מעמיקה והערכת מצבו של הקשיש.

   ועדה כספית ודמי השתתפות עצמית

   בתי אבות שעובדים עם הקוד של משרד הבריאות מקבלים ממנו מימון של עד 10,000 ₪ כשהקשיש נמצא עומד בכל הקריטריונים של הסיוע הוא נכנס לבית אבות לאחר התהליך של קבלת הקוד, לאחר מכן משרד הבריאות מנכה ודורש ממנו ומבני משפחתו סכום של השתתפות עצמית בהתאם ליכולת הכלכלית שלהם. הסכום שיידרש מהם נקבע על ידי ועדה כספית שבודקת את כספי הכנסותיו חסכונותיו, ונכסיו השונים. כמו כן נערכת בדיקה מקיפה של הכנסותיהם החודשיות של ילדיו הבגירים. הכנסותיהם לא יבדקו במידה והצהירו משפטית כי אין להם כל קשר להוריהם ,או שאינם גרים בארץ.

   לאחר קביעת גובה השתתפות העצמית. בהתאם להכנסות שנמצאו נערכת חתימת חוזה בינם לבין בית האבות.

   תנאי קבלת טרום קוד משרד הבריאות

   במקרים חריגים שבהם יש צורך גדול בקבלתו של הקשיש לבית האבות במהירות המרבית, ישנם בתי אבות שמעניקים אפשרות של סידור כספי שנקרא טרום קוד, שנערך עד לקבל הקוד ממשרד הבריאות. הסכום שהקשיש ישלם יהיה סכום סמלי או בהתאם ליכולותיו הכספיות…המחיר יקבע על פי יכולותיו של בית האבות שאליו פנה. התהליך מותנה בהסכם של שהייה בבית האבות לתקופה של שנה לפחות, מרגע שהקשיש יקבל את הקוד ממשרד הבריאות בסיום התהליך מולם.
   טרום קוד משרד הבריאות הינו חלק מהתהליך של עזרה למשפחות בתשלום על בית האבות עד שיקבע תעריף קוד משרד הבריאות והסכום על השהות בבית האבות יעבור ממשרד הבריאות.

   משרד הבריאות קוד סיעודי

   אם קראתם ועדיין יש לכם שאלות בנוגע למשרד הבריאות קוד סיעודי, מתי נכון להפיק את הקוד לפני או אחרי הכניסה לבית האבות? מהו חלקם של הילדים בתשלום בית האבות? צרו קשר ונשמח ללוות אתכם בתהליך של הבנת הזכויות של ההורה והמשפחה ואיתור בית האבות המתאים לסטטוס הרפואי של ההורה.

   צור בטלפון (הקלק על המספר אם אתה דרך הנייד) >> 072-2776-555

   או הזן פרטיך ואנחנו נחזור אליך בתוך זמן קצר מאוד: 👇
    אתרים חשובים:

    אתר משרד הבריאות

    מאמרים קשורים

    חתימת החוזה בבית אבות

    חלק ראשון – קבלת סיוע במימון לבית אבות חלק שני – גובה השתתפות עצמית לבית אבות …